ایده هایی برای چیدمان اتاق خواب – قسمت اول

ایده هایی برای چیدمان اتاق خواب

اتاق خواب ها به عنوان محلی برای استراحت و آرامش بیشتر مهم ترین بخش یک خانه هستتند این موضوع درست میباشد، که بیشترین ساعاتی که در اتاق هستیم درخواب به سر میبریم اما در همین راستا نباید هرگز این مکان را به دلیل اینکه جلوی چشم نیست نادیده گرفت،زیراکه تنها با خوابیدن در یک اتاق خوابی که آرامش بخش است، می توان روزی سرشار از سرخوشی را آغاز کرد. تا جایی توانید، از عناصر طبیعت برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید.

– از گیاهان خانگی استفاده کنید.

– از وسایل ساخته شده از چوب سنگ استفاده کنید .

این موارد می توانند به شما در داشتن اتاقی بی نظیر زنده و سرشار از انرژی های مثبت و نیرو دهنده کمک کنند .

برای جمع بندی بحثمان خوب است اشاره ای هم به کتاب پزشکی مکمل و درمان های موازی کنیم . در این کتاب در مبحث فنگ شویی توصیه ای مهم و جالب شده است : از گیاهان و اشیای مختلفی مانند تابلو مجسمه سکه سنگ یشم زنگوله و… به عنوان ابزار رویارویی با تاثیرات منفی تقویت تاثیرات مثبت و یا حمایت و حفاظت ساکنان خانه استفاده کنید، که استفاده از این اشیا باید در موارد مشخص و یا آگاهی کامل از اهمیت نمادین آن انجام گیرد.


الگو های طبیعت همیشه زیباترین هستند ازین الگوها در انتخاب رنگ ها و دکوراسیون اتاق خوابتان استفاده کنید.


علاوه بر این شما می توانید به جای تحقیق در میان بسیاری از کتاب ها و منابع مربوط به رنگ شناسی با توجه ساده اما دقیق به چگونگی درکنار هم قرار گرفتن رنگ ها در طبیعت زیباترین ترکیبات رنگی را متناسب با فضای اتاق خوابتان ایجاد کنید .

با توجه به همه آنچه که در بالا گفته شد بهترین پیشنهادی که می توانیم در نهایت برای شما و برای طراحی و تغییر دکوراسیون اتاقتان داشته باشیم این است که ابتدا تلاش کنید اطلاعات اولیه لازم را در این زمینه کسب کنید و قبل از هر چیز به احساسات درونی تان عمیقا توجه کنید نه به نظرات دوستان و علایق دیگران و به خودتان و سلیقه خودتان اعتماد کنید، چرا که در نهایت این خود شماهستید که باید، در این اتاق به سرببرید.

–به هیچ عنوان درست نیست کسانی که با سختی به خواب می روند، اتاق خوابشان رو به غرب باشد در حالی که اتاق‌های رو به طلوع خورشید و شرق برای کسانی که بیدار شدن برایشان سخت است بهترین گزینه است .

– جایی که تخت خواب تان را قرار می دهی، بسیار مهم وحساس است. زیرا شما حدود یک سوم زندگی تان را در آن سپری می‌کنید.

– بهتر است سرتان به طرف دیوار باشد تا دیوار به عنوان حمایت کننده برای شما باشد و به طرف درب اتاق دید داشته باشید.

– اگراتاق شمادارای میزهایی با رومیزی پارچه ای کنار تخت باشد و تابلویی پشت تخت آویزان باشد ، محیط را آرام می کند .

– از تصویرهای نامناسب یا شلوغ باید اجتناب شود.

– شب هنگام آینه های روی در کمدها یا میز آرایش را با پرده روشن بپوشانید چون هنگام خواب باید انرژی های موجود در اتاق آرام باشند چرا که آینه ها آنها را گسترش و جلوی تمرکز را میگیرند .

– تخت خواب های دارای قاب فلزی امواج الکترومغناطیسی لواز برقی و سیم کشی خانه را تشدید می کند تخت خواب های غیرفلزی گزینه های بهتری هستند .

– برای ملافه ها پتو و روبالشی ها از مواد طبیعی استفاده کنید .

اتاق خواب ها هر چه کوچک باشد بهتر و پر انرژی تر هستند .

– رنگ های سفید و کرم روشن بهترین رنگ برای اتاق خواب است از رنگ های کم رنگ استفاده کنید زیرا اتاق خواب شما را آرام خواهندکرد.

1 پاسخ

ترک بک و پینگ بک

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *